Megosztás

Az Alapítvány célja

Megváltozott munkaképességű és fogyatékos személyek esélyegyenlőségének, társadalmi integrációjának elősegítése, a rehabilitációjukban közreműködők tevékenységének összehangolása és e tevékenységek megismertetése.

Az Alapítvány az alábbi feladatokat látja el:

a) A fogyatékos személyek meglévő, illetve fejleszthető képességeihez megfelelő tevékenység hozzárendelése. Előnyben részesülnek a kisebb műhelyekben történő foglalkoztatási formák, hasonlóan a múltbeli céhes műhelyekhez. Fontos célkitűzés a népi hagyományok megőrzése. Általános cél, hogy legyen újra értéke az emberi munkának, ezért elsősorban kézi megmunkálással előállított termékeknek az előállítására törekszünk.

b) A rehabilitációs folyamat során együttműködés a szociális, oktatási, foglalkoztatási, egészségügyi, érdekvédelmi és egyéb területeken rehabilitációs tevékenységet végző szervezetekkel és intézményekkel. A foglalkoztatás elősegítése érdekében kidolgozza a velük való együttműködés formáit.

c) Az együttműködés kiterjed azon állami és magánszervezetekkel való kapcsolatra, amelyek a hátrányos helyzetű emberek életvitelének javítását, integrációjuk elősegítését tűzték ki célul maguk elé. Az együttműködés hazai szervezeteken kívül nemzetközi szervezetekre is kiterjed.

d) A foglalkoztatás személyi, módszertani és tárgyi feltételeinek megteremtése (a munkafolyamatoknak a célcsoport készségeihez és képességeihez való igazítása).

e) Integrált foglalkoztatás kezdeményezése, betanító képzést követő foglalkoztatás biztosítása.

f) Fogyatékos és megváltozott munkaképességű személyeken kívül a munkaerőpiacon más okból hátrányos helyzetűek foglalkoztatására törekszik (roma származású, pályakezdő, a sérültet otthon nevelő szülő, rokon, gyám)

g) A foglalkoztatáshoz kapcsolódó szolgáltatások fejlesztése és biztosítása, különös tekintettel a munkába állás előkészítésére, munkahelyek felkutatása és létrehozása, betanulás, a munkahelyre való eljutás és a munkában tartás egészségügyi, pszichoszociális támogatása.

h) Terápiás foglalkoztatás fizikai, tárgyi, szakmai és személyi feltételeinek megteremtése után fejlesztő felkészítés (terápiás foglalkoztatás) biztosítása.

i) A mindennapok aktív tevékenységén kívül kapcsolat-teremtés minden olyan szervezettel, partnerrel, intézménnyel, ami a sérült, hátrányban lévő ember társadalomba való jobb beilleszkedését segíti összefüggésben az egészséges életmóddal, sport, szabadidő, kulturális rendezvények és média vonatkozásában.

j) A hátrányos helyzetű emberek által előállított termékek értékesítésében való közreműködés.

k) A fenti célok hatékony megvalósulása érdekében szakmai napok, rendezvények szervezése, lebonyolítása.