Megosztás

Magyarországot kilenc fiatal képviselte az ifjúsági játékokon Helsinkiben és Pajulahtiban július 1 – 3. között. A delegáció két arany, két ezüst- és két bronzérmet szerzett a tavalyról idénre halasztott sporteseményen.

A háromnapos nemzetközi viadalon atlétáink sorra halmozták a sikereket. Kis Ramón súlylökés aranyérmes, Pente Kevin távolugrásban első, 400 méter síkfutás összesített versenyszámban második lett. Bocciában Újpál Dalma szép teljesítményt mutatott a selejtezők során, azonban nem tudott döntőbe kerülni. Ugyanezen sportágban jeleskedő Gigácz Gergő magabiztos szereplést követően került ezüstérmes helyen végzett. Úszásban is nagy reményekkel álltak rajthoz hazánk fiataljai. A tokiói paralimpiát is megjárt Payer Kata 50 méter gyorson egy bronzérmet zsebelt be, továbbá 100 háton negyedik, míg 200 vegyesen ötödik lett. Molnár Liliána egyéni csúcsait megdöntve ért célba 50 méter gyorson az ötödik, 100 méter háton a hatodik, valamint 100 méter gyorson a hetedik helyen. A láttássérült Grünfelder Bence 100 pillangón állt rajthoz és végül bronzérmesként zárta az Európai Ifjúsági Parajátékokat.